Tel: 0282 653 17 27

Facebook Sayfamız

Vajinismus tedavisi ne kadar başarılıdır?

Vajinismus Tedavi Başarı Oranları
Oranı Bağımsız Çalışmalara Atıf
% 100 Biswas & Ratnam, 1995
Yaklaşık% 100 Kasap, 1999
98-100% Masters ve Johnson, 1970
% 97.7 Schnyder, Schnyder-Lüthi, Ballinari & Blaser, 1998
75-100% Heiman, 2002 yılında atıf

Tedavi Başarı

Vajinismus, kadın cinsel bozukluğu olarak en başarılı şekilde tedavi edilebilen bir sorundur. Birçok çalışmada yaklaşık % 100 oranlara yaklaşan bir tedavi başarısı gösterilmiştir. Kendi kendine tedavi yaklaşımının etkinliği araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Mantık
Her ne kadar vajinismus tedavisi konusunda uzman kişilerin bire bir desteğinin yerine geçmek ya da bu konuda son sözü söylemek gibi iddiam olmasa da programımızdaki bilgilerin vajinismus problemi çeken her kadın için kıymetli olduğuna inanıyorum. Sırası gelmişken hiçbir kitap veya program uzman kişilerin bire bir desteğinin yerine geçemez.

Bu tedavi programının şartları ve altyapısı farklı birçok vajinismuslu kadının –tedavi hızını etkileyen birçok faktör olmakla beraber- tedavisinde başarılı olduğunu gözlemlemiş bulunmaktayım.

Yukarıdaki grafikte yayınlanan bazı vajinismus tedavi başarı oranlarını görmektesiniz. Başarı oranları çalışmadan çalışmaya değişme gösterse de tüm bağımsız çalışmalarda yüksek başarı oranları görülmektedir.
Vajinismus tedavi kiti ile vajinismusun oluşumunda hem de devamında rol oynayan süreçlerin daha iyi anlaşılması, daha somut tanımlanması ve ardından değiştirilmesi ile ilgili çeşitli müdahaleleri içeren kanıta dayalı bir tedavi bulacaksınız.