Tel: 0282 653 17 27

Facebook Sayfamız

Çocuklarda Dikkat Geliştirme Grup Eğitimi

Çoğu okul ödevlerinde veya diğer etkinliklerinde dikkatsizce hatalar yapıyorsa,

Çoğu zaman üzerine aldığı görevlerde ya da oynadığı etkinliklerde dikkati dağılıyorsa,

Doğrudan kendisine konuşulduğunda çoğu zaman dinlemiyormuş gibi görünüyorsa,

Çoğu zaman yönergeleri izlemiyorsa,

Çoğu zaman üzerine aldığı görevleri ve etkinlikleri düzenlemekte zorluk çekiyorsa,

Çoğu zaman eşyalarını kaybediyorsa (örn. oyuncaklar, ödevler, kalemler vb); unutkan ise,

Çoğu zaman dikkati dış uyaranlarla kolaylıkla dağılıyorsa,

Bu program “dikkat ve odaklanma güçlükleri” dolayısıyla başarısızlık yaşayan çocuklarımız için hazırlanmış bir programdır.

çocuğunuz dikkat ve odaklanma ile ilgili sorun yaşıyor olabilir.

Dikkat mekanizmaları beyinde bir orkestra şefi gibi çalışır ve “şef” işleri iyi idare edemez ise zihnin diğer öğrenmeyle ilgili mekanizmaları da işlerini yapamaz. Bu da okulda yetersizliği ve mutsuzluğu getirir. Nasıl ki bir sporcu kaslarını güçlendirmek adına her gün egzersiz yapar ve kasların güçlenmesiyle birlikte daha başarılı olabilirse, dikkat de böyle bir mekanizmadır. Gerekli egzersizler yapıldıkça dikkat ve odaklanma sistemi eğitilebilir ve güçlenebilir.

.

DİKKAT GELİŞTİRME EĞİTİMİ

Amaç: Öğrencilerde dikkat toplama becerilerinin arttırılmasıdır.

Kimler Katılabilir: Anaokulu öğrencileri ile İlköğretim Okulu 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7. ve 8. sınıf öğrencileri dikkat toplama programına katılabilirler.

Eğitim Programımızda psikometrik ölçüm araçları ile öğrencinin, dikkat toplama düzeyinin ölçülmesinin ardından yaşanılan sıkıntıya ve yaş gurubuna uygun bir gruba dahil edilir. 10 hafta boyunca her hafta başka bir beceri alanı çalışılır. Seans boyunca o alana yönelik çalışmalar yapılır. Seans sırasında akademik başarıyı destekleyen kağıt-kalem çalışmalarının yanı sıra yine dikkat ve konsantrasyon becerilerini destekleyen oyunlar ile çocukların sıkılması engellenir. Seansta çalışılan konuya yönelik ev ödevleri düzenlenir. Grup çalışmaları ile çocukların sosyal becerileri desteklenirken ev ödevleri ile hem konunun tekrar edilmesi sağlanmış olur hem de sorumluluk bilinci desteklenir. Dikkati gelişen çocuk daha başarılı olmaya başlar ve bu da özgüveninin artmasına yardımcı olur. Araştırmalar gösteriyor ki özgüveni yüksek, dikkati daha yoğun çocuklar gerek akademik alanda gerekse sosyal alanda daha başarılı olmaktadırlar.

Dikkat değerlendirmesi ve gruplarımız hakkında bilgi için lütfen randevu alınız.

auto lease calculation